سيلوسپت وويروس ابولا

توسط esmaeil.najafi.h


سیلوسپت

محلول ضد عفونی کنندۀ دست

ویروس ابولا یکی از خشن ترین ویروسهایی است که در ماه های اخیر شیوع پیدا نموده و تاکنون منجر به کشته شدن تعداد زیادی گردیده است.شیوع این ویروس به یکی از چالش های بزرگ برای بسیاری از دولتها و نیز سازمان بهداشت جهانی بدل گردیده است. این ویروس برای اولین بار درسال 1976 میلادی شیوع پیدا نمود و سپس در ماه مارس 2014 میلادی مجددا ابتدا در کشورهای آفریقای غربی اپیدمی شد و هم اکنون در حال گسترش به سایر کشورها می باشد.
کشور ایران به دلیل شرایط خاص جغرافیایی یکی از کشورهای مستعد برای گسترش این ویروس می باشد، بنابراین مهم ترین مسئله پیشگیری از شیوع آن است.
از جمله راه های ساده و سریع برای پیشگیری از ویروس ابولا شستن دست ها با آب گرم و ضدعفونی کردن دست ها می باشد. محلول ضدعفونی کننده سیلوسپت دست به عنوان یک ضدعفونی کننده بسیار مطمئن می تواند به طور منظم در این مورد استفاده گردد.
ویروس ابولا یک ویروس پوششی RNAدار می باشد . براساس آزمایشگاه های انجام شده ، سیلوسپت در از بین بردن ویروس های پوششی RNAدار  نیز بسیار موثر می باشد.  لذا به منظور پیشگیری از شیوع این ویروس جدید بسیار خطرناک علاوه بر رعایت کلیه توصیه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می توان طی کارهای روزمره، استفاده از وسایل عمومی، تماس با اشیای آلوده، قبل از غذا خوردن، پس از استفاده از سرویس بهداشتی و غیره مطابق روش ارائه شده توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) که به پیوست می باشد دست ها را با سیلوسپت دست ضدعفونی نمود.


مرجع:
.1 اثربخشی سیلوسپت بر ویروس آنفولانزای نوعA، انستیتوپاستور ایران، واحد آنفولانزا، سال 88.
 

اشتراک گذاری

دیدگاه ها

  • توسط AffiliateLabz در بهمن 27, 1398 پاسخ

    Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیتم به سبد خرید اضافه شد